info@yerelyonetimler.com.tr

ANADOLU YEREL YÖNETİMLER DERGİSİNDEN BİRSEN ATILKAN’ A ÖDÜL

Anasayfa > Haberler

ANADOLU YEREL YÖNETİMLER DERGİSİNDEN BİRSEN ATILKAN’ A ÖDÜL

06.02.2019

    Türkiye genelinde yerel yönetimler alanında en geniş yayın ağına sahip  Anadolu yerel yönetimler dergisi bir ödül de Bozyazı’ya verdi.

     Her yıl düzenlediği,  geniş katılımlı, yılın yerel yöneticileri zirvesinde başarılı çalışmalarından dolayı anket ve kamuoyu araştırmaları ile belirlenen,  yerel yöneticileri ödüllendiren kuruluş, Bozyazı Belediyesi Başkan Yardımcısı Birsen ATILKAN’ ı çalışmalarından dolayı yılın yerel yöneticileri ödülüne layık gördü. Kamu mevzuatına hakimiyet  ve uygulama alanında ödül alan belediye Başkan Yardımcısı Birsen ATILKAN’ a, ödülü, 2 Şubat 2019 günü Bozyazı Belediye Başkanı  Mehmet BALLI ’nın da katılımı ile Anadolu yerel Yönetimler dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet OĞUZ ve dergi yetkilileri tarafından Bozyazı Belediye Başkanlık makamında takdim edildi.

     Anadolu Yerel Yönetimler dergisi Yönetim Kurulu başkanı Mehmet OĞUZ,  yapılan anket, kamuoyu araştırmaları ve üniversitelerden oluşan  seçici kurulun çalışmaları ile Bozyazı Belediye Başkan Yardımcısı Birsen ATILKAN’ın, kamu mevzuatına hakimiyeti dolayısı ile ödüle layık görüldüğünü, 18 Ocak 2019 günü  Ankara Beypazarında gerçekleşen yılın yerel yöneticileri zirvesi ödül törenine  davet edildiğini, ancak Bozyazı Bölgesinde yaşanan sel felaketi,  hortum ve doğal afetler nedeniyle Başkan Yardımcısı Birsen ATILKAN’ın zirveye katılamadığını bu yüzden  kendilerinin Bozyazı’ya gelerek ödülü takdim ettiklerini,  başarılarının devamını dilediklerini ifade etti.

       Ödül alan Bozyazı Belediye Başkan Yardımcısı Birsen ATILKAN yaptığı konuşmada :”  Anadolu yerel Yönetimler dergisi çalışmalarımdan dolayı beni ödüle layık görmüşlerdir. Bu yıl  düzenlemiş olduğu ödül törenine davet etmişlerdir.   Bozyazıda yaşanan sel, hortum felaketi nedeniyle Ankara’da yapılan ödül törenine katılamadım. Anadolu yerel Yönetimler dergisi nezaket gösterip ödülümü başkanlık makamında  verdiler. 26 yıllık belediyeci, 11 yıllık yönetici  olarak çalışma anlayışım şudur.  İdareciler mevzuata hakim olmalı. Güncel mevzuatı takip etmelidir. Soran, sorgulayan , araştıran geliştiren olmalıdır. Kamu idarecileri kamu ile ilgili bir tasarrufta bulunurken   yapacağı işle ilgili mevzuatı iyi bilmelidir. Önceden araştırmalı sormalıdır. Değilse hem yönetimsel, hem de kamusal zafiyet oluşur. Bu güne kadar bu anlayışla çalıştım.  Anadolu Yerel Yönetimler dergisi yaptığı çalışmalar neticesinde bizleri bu ödüle layık görmüşlerdir.  Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’ne teşekkür ederim. Bana  çalışma fırsatı veren Belediye Başkanım Mehmet BALLI’ya teşekkür ederim.” dedi.

          Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Ödül alan Başkan Yardımcısı Birsen ATILKAN’ı tebrik ederken bu güne kadar  mevzuat konusunda  kendisini hiç yanıltmadığını, mevzuata hakimiyeti ile Bozyazı Belediyesine değer kattığını, kamu personelleri açısından da örnek alınacak  çalışma prensibine sahip olduğunu söyledi.

       Başkan BALLI, ülke olarak bir adım öne gidebilmek için öncelikle  kamuya hizmet eden personelin görevini en iyi şekilde yapması gerektiğini, çalıştığı alanda uzmanlaşarak kendisine ve çevresine  faydalı olma bilinciyle çalışması gerektiğini vurguladı.  Ödül takdiminin ardından  başkanlık makamında  çalışmalarla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. 

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ